35604M3FT
Mfr.Part #
35604M3FT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 3560 4M3 1%
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
6W
Resistance :
4.3 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
35604M3FT
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3560 Adafruit 339 CABLE RIBBON 3.937"
3560 Heyco Products 6,795 MNT 150 NATURAL
3560 Keystone Electronics Corp. 34,135 FUSE HOLDER BLADE 20A PCB
3560 Pololu Corporation 50 BLACK ROMI CHASSIS EXPN PLATE
3560-0 Pomona Electronics 115 ADAPT SCK 0.040" TO BAN JACK BLK